Projekcja.pl - projektory, rzutniki, ekrany, tablice


 

imię i nazwisko

telefon

e-mailtreść


  
» Produkty » Projektory » Archiwum

Sanyo PLV-Z3000

Opis|Specyfikacja techniczna|Zdjęcia

Projektor archiwalny. Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi modelami.

Na tegorocznych targach Photokina 2008 (Kolonia, 23-28 września br) firma SANYO pokazała po raz pierwszy projektor dla najbardziej wymagających kinomanów - model PLV-Z3000 Full HD, o kontraście 65 000:1, głośności zaledwie 19 dB i wykorzystujący technologię 120 Hz.


SANYO po raz kolejny przyspiesza bicie serca wszystkich prawdziwych entuzjastów kina: nowy model PLV-Z3000 to klejnot koronny rodziny projektorów FullHD. Jest to urządzenie z górnej półki, korzystające ze 120-hercowej technologii obrazu, której efekty doskonale widać przy oglądaniu scen zawierających szybki ruch i płynną animację. Kontrast 65 000 : 1 pozwala entuzjastom kina domowego cieszyć się jeszcze lepszą jakością ciemnych ujęć, a cichych momentów ścieżki dźwiękowej nie zagłuszy szum wentylatora, którego poziom hałasu udało się zredukować do zaledwie 19 decybeli.

Duże wrażenie robi zastosowana w projektorze PLV-Z3000 technologia, dzięki której wyeliminowano zniekształcenia towarzyszące scenom zawierającym szybki ruch. Uzyskano to dzięki technologii Dynamic Predictive Frame Interpolation, która analizuje materiał źródłowy, a następnie generuje klatki pośrednie, wstawiając je pomiędzy obrazy zawarte w wyświetlanym materiale, co daje projekcję w tempie 120 klatek na sekundę, zamiast standardowych sześćdziesięciu. Tak działający tryb pull-down 5:5 sprawia, że dynamiczne sceny w filmach i transmisjach sportowych wyglądają o wiele naturalniej i są znacznie wyraźniejsze.

Nowy projektor zdumiewa także niespotykanie wysokim kontrastem 65000 : 1. Rozwiązania techniczne, które umożliwiły tak ogromny skok wartości kontrastu, ograniczają przepływ spolaryzowanego światła i tym samym pogłębiają czerń obrazu. Zmienna i cicho działająca przesłona, w jaką wyposażono model PLV-Z3000, co 1/60 część sekundy przystosowuje się do intensywności światła lampy, gwarantując w ten sposób wyższą dynamikę czerni i odcieni szarości. Krótkie czasy reakcji mechanizmów obiektywu docenią przede wszystkim miłośnicy filmów akcji, sportu i gier.

Amatorzy kina domowego mają do wyboru aż siedem różnych trybów obrazu (Brilliant Cinema / Creative Cinema / Pure Cinema/ Natural / Living / Dynamic/ x.v. Color). Nowy tryb obrazu (Advanced Image Mode), w połączeniu ze źródłami sygnału korzystającymi z interfejsu HDMI, dodatkowo poszerza paletę odtwarzanych barw.

Panel Full HD projektora PLV-Z3000 zawiera matrycę o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i jest w stanie wyświetlać dane z wielu różnych źródeł działających w tym standardzie, w tym z odtwarzaczy Blu-Ray, dając obraz o niewiarygodnej ostrości. W rezultacie nawet przy projekcji w dużej rozdzielczości na ekranie nie są widoczne linie, a obraz jest tak wyraźny i szczegółowy, jak w kinie.

System chłodzący urządzenia wytwarza szum o natężeniu zaledwie 19 dB, przez co nie przeszkadza on w oglądaniu najcichszych scen filmowych nawet najbardziej wymagającym kinomanom. 3D Colour Management System to rozwiązanie opracowane przez firmę SANYO, odpowiedzialne za doskonałe nasycenie barw. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki aż 1100 razy lepszemu odtwarzaniu kolorów podstawowych (używanych przez projektor w sumie w 2,16 miliardach kombinacji) w porównaniu z konwencjonalnymi projektorami. Daje to zauważalnie lepsze odwzorowanie barw filmów i zdjęć przy projekcji ze źródeł Full HD.

Jasność obrazu na poziomie 1200 ANSI lumenów wystarcza, aby zamienić dowolny pokój w kino. Funkcja odchylania obiektywu (lens-shift) pozwala przesuwać obraz (bez fizycznego przesuwania projektora) o współczynnik trzech pełnych ekranów i w poziomie – w zakresie dwóch ekranów. Szerokokątny obiektyw z 2x zoomem umożliwia korzystanie z urządzenia nie tylko w przestronnych, dużych salonach, ale też w mniejszych pomieszczeniach.

Naturalną kolorystykę obrazu gwarantują dwa złącza DeepColor HDMI (wersja 1.3b), zaś wygodną ochronę przed kurzem i zarysowaniami elementów optycznych urządzenia zapewnia automatyczna osłona obiektywu, zamykająca się samoczynnie, gdy projektor nie jest używany. Szeroki wybór opcji umożliwia również zastosowanie dodatkowych obiektywów anamorficznych.

Specyfikacja producenta: pobierz (pdf, 839kB)

Firma SANYO udziela na ten projektor trzyletniej gwarancji (również na lampę, z limitem 2.000h)
Zapytaj o produkt  Sanyo PLV-Z3000

Regulamin zakupów(c) 2012 Projekcja Sp. z o.o., email: biuro@projekcja.pl
programowanie i grafika: e-technologie.pl
Projektory, ekrany - Infolinia handlowa: 801 79 80 50, Infolinia serwisowa: 607 600 209
Wrocław, al. Armii Krajowej 14b/4, tel. 71 784 97 60, fax 71 784 97 61

Projektory multimedialneEkrany projekcyjneVivitek H1080FDScreen GooInstalacje audiowizualneLampy do projektorówWypożyczenia projektorówInterwriteTablice InteraktywneSanyo XU301Projektory LEDWideokonferencjeEkrany AVTekPT-AT5000ESanyo XW300Projektory VIVITEKProjektory SanyoSanyo XM150Projektory InstalacyjneProjektor CasioProjektory archiwalne