Projekcja.pl


 

imię i nazwisko

telefon

e-mailtreść


2 + 4 (poniżej wpisz wynik)


  
» Produkty » Projektory » Archiwum

Casio XJ-A146 LED

Opis|Specyfikacja techniczna|Zdjęcia

Technologia LED & LASER

Projektor Casio XJ-A146 został wykonany w rewolucyjnej i zupełnie nowej technologii LED & LASER, która zastępuje tradycyjną lampę wyładowczą nowym ekologicznym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem opartym na diodach LED i laserze (bez użycia szkodliwej dla środowiska rtęci).
Dzięki takim rozwiązaniom projektor możemy używać przez 20 000 godzin pracy bez konieczności wymiany źródła światła (np. drogiej lampy w tradycyjnych projektorach). Dodatkowo diody LED charakteryzują się bardzo powolnym spadkiem jasności - w przeciwieństwie do tradycyjnych lamp, które po wyświeceniu 2000 godzin tracą połowę lub więcej swojej mocy. Tutaj mamy do czynienia ze spadkiem liniowym na poziomie 20% po wyświeceniu 20 000 godzin!

XJ-A146  dzięki nowej technologii nie wymaga specjalnego chłodzenia - zatem można go wyłączyć bezpośrednio po prezentacji, a na uruchomienie i pełną gotowość do pracy potrzeba zaledwie 8 sekund. Spełnia też najnowszy wymogi dotyczące zużycia energii w trybie czuwania (<1 WAT).

Casio XJ-A146 zachowuje wszystkie zalety poprzednich modeli Casio, tj. należy do najbardziej płaskich projektorów na świecie (zaledwie 43 mm wysokości) - projektor jest porównywalnej wysokości, co laptop i bez problemu mieści się z nim do jednej torby. Waga na poziomie 2.3 kg umożliwia bezproblemowe podróżowanie z urządzeniem po całym świecie.

Projektor Casio pracuje w technologii DLP i najpopularniejszej rozdzielczości XGA (1024x768). Jasność 2500 ANSI lumenów w połączeniu z unikalnym i praktycznie nie spotykanym nigdzie indziej dwukrotnym powiększeniem optycznym, umożliwia prezentację w prawie każdych warunkach i w każdym pomieszczeniu. Dzięki takiej optyce możliwe jest uzyskanie zarówno bardzo dużego obrazu z niewielkiej odległości, jak i jeżeli jest taka konieczność, małego obrazu z dużej odległości.

Prosta obsługa, automatyczne wykrywanie sygnału orazu samoczynna korekcja trapezu (w pionie) sprawia, że prowadzenie prezentacji jest czystą przyjemnością i nie wymaga skupienia się na obsłudze urządzenia, a na przekazywanych treściach i słuchaczach.
Bardzo istotnym elementem odróżniającym model A146 od tańszego A141 jest złącze USB, które umożliwia prezentację bez komputera (za pomocą pendrive'a i nagranej prezentacji w odpowiedniej formie - oprogramowanie jest w zestawie). Drugi ważny element to wbudowana karta sieciowa WLAN,  umożliwiająca przesyłanie obrazu bez użycia kłopotliwych przewodów.
Projektory Casio przystosowane są do montażu sufitowego (projekcja odwrócona) i dodatkowo posiadają złącze RS-232 - dzięki czemu możemy nimi sterować np. za pomocą zintegrowanego systemu sterowania (np. CUE, RTI itp).
To co odróżnia ten model od poprzednika, to szereg funkcji ułatwiających prezentację, np. timer pokazujący zaplanowany czas prezentacji. Korzystając z Mobi Show mamy możliwość uruchomienia prezentacji z urządzenia przenośnego, takiego jak np. iPhone, iPad, iPod, urządzenia z systemem Android czy Windows Mobile, za pomocą sieci Wi-Fi. Materiał podłączony przez USB, np. prezentacja czy zdjęcia startują automatycznie. Użytkownicy laptopów  mogą także korzystać z bezprzewodowego systemu we Present. Kluczową nowością jednakże jest czujnik oświetlenia, który analizując jasność pomieszczenia i dostosowując siłę świecenia źródła światła, pozwała oszczędzić do 47% energii, a także zwiększa komfort oglądania prezentacji.

Najważniejsze cechy projektora:
  • jasność 2500 ANSI lumenów
  • rozdzielczość XGA (1024x768)
  • technologia LED & LASER - 20 000 godzin żywotności źródła światła
  • waga 2.3 kg
  • bardzo płaski - tylko 43 mm wysokości - mieści się do jednej torby z laptopem
  • 2x zoom optyczny sterowany elektronicznie (również z pilota) - 100% powiększenie obrazu
  • natychmiastowe wyłączenie projektora
  • szybki start - 8 sekund
  • USB - prezentacja bez komputera
  • WLAN - prezentacja bezprzewodowa
Specyfikacja producenta
Schemat technologii LED & LASER
 
 
Niski spadek jasności w porównaniu do projektorów z tradycyjną lampą wyładowczą
Możliwości optycznego zoom'u - zakres w jakim możemy umieścić projektor
 

Pierwszy na świecie projektor o dużej jasności, do którego produkcji nie użyto rtęci!
Uzyskano to dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej LED & Blue Laser.

Gwarancja: 3 lata na projektor, 5 lat lub 10000 godzin na źródło światła.*

 
*przy użytkowaniu projektora mniej niż 12h/dobę.Zapytaj o produkt  Casio XJ-A146 LED(c) 2013 Projekcja Sp. z o.o., email: biuro@projekcja.pl
programowanie i grafika: e-technologie.pl
Projektory, ekrany - Infolinia handlowa: 801 79 80 50, Infolinia serwisowa: 607 600 209
Wrocław, ul. Ojca Beyzyma 7, tel. 71 784 97 60, fax 71 784 97 61

Projektory multimedialneEkrany projekcyjneSony VPL-HW55ESScreen GooInstalacje audiowizualneLampy do projektorówWypożyczenia projektorówTablice InteraktywneProjektory LEDWideokonferencjeEkrany AVTekProjektor AT6000EDreamocSklep projektor.plProjektory InstalacyjneProjektor CasioProjektory archiwalne