Projekcja.pl


 

imię i nazwisko

telefon

e-mailtreść


2 + 4 (poniżej wpisz wynik)


  

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania zgodnie z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest Projekcja Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zwycięska 20A (II piętro, lok. 207), 53-033 Wrocław.

» Produkty » Projektory » Projektory do kina domowego » UltraHD (4K) » Sony

Sony VPL-VW1100ES

Opis|Specyfikacja techniczna|Zdjęcia|Materiały do pobrania

Jeżeli chcą Państwo zakupić produkt zapraszamy do naszego sklepu Projektor.pl

Obraz filmowy, który zapiera dech swoim realizmem

Kino domowe zwyczajnie nie może być lepsze. Ten projektor 4K gwarantuje nadzwyczajną czystość i szczegółowość wszystkich wyświetlanych scen. Jest oparty na najlepszych rozwiązaniach Sony, do których należą panele Advanced SXRD, technologia TRILUMINOS™ Colour, system Reality Creation Engine interpolujący obraz do rozdzielczości 4K czy dynamiczny kontrast na poziomie 1 000 000:1. Obraz 4K składa się z 8,8 mln pikseli. Jest czterokrotnie bardziej szczegółowy od nagrań Full HD i wygląda jak rzeczywistość. W porównaniu z obrazem z projektora Full HD odznacza się idealną czystością, gładszymi krawędziami i mniejszą widocznością poszczególnych pikseli.

Obiektyw 4K ARC-F

Obiektyw 4K ARC-F (All-Range Crisp Focus) odznacza się bardzo wysoką rozdzielczością. Zawiera 18 soczewek i szybujący mechanizm nastawiania ostrości, a swoją budową przypomina obiektywy kinowych projektorów 4K. W połączeniu z panelami SXRD, technologią kina cyfrowego 4K i dużą mocą lampy zapewnia żywe szczegóły na całym ekranie. Sprzężenie grupy szybującej z grupą nastawiania ostrości zapewnia precyzję obrazu nawet w rogach.

Ostre obrazy dzięki szkłu o bardzo małej dyspersji

Soczewki ze szkła o bardzo małej dyspersji korygują współczynnik załamania światła zielonego, czerwonego i niebieskiego. Dzięki nim uzyskuje się ostre, wyraźne obrazy. Krzywizna zwykłych soczewek powoduje załamywanie się światła o różnych długościach fal pod różnymi kątami. Prowadzi to do rozszczepienia barw widocznego zwłaszcza przy brzegach ekranu — tam, gdzie światło przechodzi przez najsilniej zakrzywioną część soczewki. Szkło ED modyfikuje prędkość przejścia przez nie fal świetlnych o różnej długości. Gwarantuje tym samym skupienie światła w tym samym punkcie.

Natywna rozdzielczość 4K: ponad 4-krotnie lepsza niż Full HD

Bez kompromisów: projektor VPLVW1100ES zapewnia rozdzielczość 4K 4096 x 2160 (standard DCI w kinach cyfrowych). Bazując na wiedzy z zakresu technologii kinowych opracowaliśmy panele 4K SXRD, dzięki którym wyświetlany jest obraz w natywnym formacie 4K, bez sztucznego poprawiania pikseli.

Zaawansowane panele SXRD

Panele 4K minimalizują odstępy między pikselami w każdej klatce przy zadziwiającym współczynniku reakcji rzędu 2,5 milisekundy. To szybkość i stabilność przewyższająca standardy telewizora LCD, zapewniająca doskonały, pozbawiony efektu kropek obraz oraz naturalny i płynny ruch, niezależnie od oglądanej treści.

TRILUMINOS Display

Mechanizm optyczny oraz panele SXRD projektora VPL-VW1100ES wykorzystują technologię wyświetlania TRILUMINOS, która zapewnia szerszy zakres kolorów i wyświetla więcej odcieni i tekstur w porównaniu ze standardowymi projektorami. Efektem jest większa czystość, głębia i realizm obrazu.

Nowa technologia Motionflow

Technologia Motionflow doczekała się kilku ulepszeń. Tryb „Combination” wykorzystuje moduły „Film Projection” i „Motion Enhancer”, które dodają klatki, aby zminimalizować rozmycie i zachować jasność w przypadku pełnych napięcia, dynamicznych scen. Koneserzy kinowi mogą skorzystać z trybu „True Cinema”, w którym utrzymywana jest standardowa prędkość 24 klatek na sekundę.

Pamięć ustawień obrazu

W pamięci urządzenia można umieścić ustawienia powiększenia i przemieszczenia obiektywu, jak również do pięciu formatów ekranu. Pamięć ustawień obrazu zawiera główne parametry i umożliwia szybkie wyświetlenie filmu we właściwym formacie. Można w niej zapisać między innymi współczynniki kształtu obrazu, w tym również 1,78:1 i 2.35:1.

Reality Creation: skalowanie filmów w górę do rozdzielczości 4K

Oprócz natywnych materiałów w rozdzielczości 4K można także oglądać filmy w jakości Full HD Blu-ray™ lub zapisane na płytach DVD, które są skalowane w górę w celu zapewnienia wrażeń na poziomie 4K. Reality Creation to technologia typu Super Resolution, która w znacznym stopniu poprawia jakość zawartości Full HD, obejmując także skalowanie w górę zawartości 3D.

Precyzyjne dopasowywanie paneli

Możliwe jest precyzyjne dopasowywanie czerwonej i niebieskiej składowej obrazu. System elektronicznego dopasowywania paneli zapewnia automatyczną regulację, ale pozwala także ręcznie wprowadzać korekty, z dokładnością do 0,1 piksela.

9 trybów kalibracji obrazu

Wyświetlany obraz można szybko dostosować do oglądanego materiału. Do wyboru jest 9 trybów kalibracji: kino cyfrowe, wzorcowy, telewizja, fotografie, gry, jasny obraz kinowy, jasny obraz telewizyjny i dwa tryby do oglądania filmów kinowych.
Zapytaj o produkt  Sony VPL-VW1100ES(c) 2013 Projekcja Sp. z o.o., email: biuro@projekcja.pl
programowanie i grafika: e-technologie.pl
Projektory, ekrany - Infolinia handlowa: 71 784 97 60, Infolinia serwisowa: 693 343 595
Wrocław, ul. Zwycięska 20A (II piętro, lok. 207), fax 71 784 97 61

Projektory multimedialneEkrany projekcyjneSony VPL-HW55ESScreen GooInstalacje audiowizualneLampy do projektorówWypożyczenia projektorówTablice InteraktywneProjektory LEDWideokonferencjeEkrany AVTekProjektor AT6000EDreamocSklep projektor.plProjektory InstalacyjneProjektor CasioProjektory archiwalne